ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10302300
*
nr 1030 2300
Spegel
1800-tal, höjd: 67 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:18:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 17:14:41
1
200 kr
8/4 12:09:29
2
200 kr
8/4 12:09:29
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 12:09:49
2
300 kr
9/4 23:11:29
3
300 kr
9/4 23:11:29
2
300 kr (Budbetjänt)
9/4 23:11:38
3
Vinnande bud
11/4 14:51:58
4
400 kr
11/4 14:51:58
3
450 kr (Budbetjänt)
11/4 19:13:07
5
500 kr
11/4 19:13:07
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1030 2300
Spegel
1800-tal, höjd: 67 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 17:14:41 | 1 | 200 kr |
8/4 12:09:29 | 2 | 200 kr |
8/4 12:09:29 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/4 12:09:49 | 2 | 300 kr |
9/4 23:11:29 | 3 | 300 kr |
9/4 23:11:29 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
9/4 23:11:38 | 3 | Vinnande bud |
11/4 14:51:58 | 4 | 400 kr |
11/4 14:51:58 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
11/4 19:13:07 | 5 | 500 kr |
11/4 19:13:07 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27